خدمات مشاوره مدیریت حمل و نقل

مشاوره مدیریت حمل و نقل

خدمات مشاوره مدیریت حمل‌و‌نقل شهردانش در بخش‌های زیر قرار می‌گیرد

ارائه راه‌کارهای حل مشکلات رویه معابر و آسفالت بدون بودجه بیشتر

در چند سال گذشته معضل خرابی های آسفالت در معابر موجب انواع نارضایتی شده!

معضل خرابی های آسفالت در معابر درون شهری و برون شهری همواره منجر به نارضایتی مردم، استهلاک خودروها، زشتی منظر و گاهی منجر به ایجاد سوانح رانندگی شده است. چند سالیست که این موضوع حادتر شده و اکثر متولیان امر علل آن را “کمبود بودجه” و “کیفیت پایین آسفالت” می دانند.

نظر ما متفاوت است و معتقدیم با شیوه های ابتکاری می توان در مدت کوتاه ‌تر، حجم وسیعی از این مشکل را با هزینه ای بسیار کمتر و قابل دستیابی حل کرد!

راهکار ما چیست؟

مدیریت پکیجی

Performance Based maintenance management Contracts

یا راهکار کیفیت محور

که ما آن را PBC می‌نامیم

تیم شهردانش این موضوع را با همکاری دانشگاه امیرکبیر برای نمایندگان معاونت عمرانی استانداری ها و مدیران حوزه ایمنی ادارات کل راهداری استان‌ها نیز برگزار نموده است.

کارگاه تعمیرات و نگهداری آسفالت 2
کارگاه تعمیرات و نگهداری آسفالت

ارائه خدمات مشاوره در زمینه ترانزیت

در بخش حمل بار و ترانزیت می‌توانیم درآمد قابل توجهی کسب کنیم!

ساده و مختصر بگوییم:

کشور ما در بخش حمل بار و کسب درآمد حاصل از آن و ترانزیت روند کند و ضعیفی را طی می نماید.

با وجود تأکید بر توسعه ترانزیت در اسناد بالادستی ملی همچون برنامه اول تا ششم توسعه و سیاست های کلی اصل نظام، باید گفت که در این زمینه از فرصت های خود غافل بوده و همواره ضعیف عمل کرده ایم.

اتفاقی عجیب تر اینکه در زمینه حمل بار به شیوه ریلی به عنوان حمل و نقل پاک عملکرد قابل توجهی نداشته ایم و در مورد بار هم، خودرومحورتر شده ایم و سهم ریلی ما از کشورهای مشابه خیلی کمتر است!

با بررسی مقاله تهیه شده توسط تیم شهردانش برای مرکز پژوهش های مجلس می توان اشاره نمود، سهم حمل‌ونقل ريلی از حمل كالای كشور از 7.7 درصد در سال 92 به 9.8 درصد در سال 96 در مقياس تناژ افزايش يافته است که هنوز از سال 86 کمتر است! (این مطالعه در سال 97 است) و در صورت به روز شدن آمار تا سال جاری قطعاً بهبود قابل توجهی رخ نداده است.

مصرف بی رويه سوخت در كشور، تلفات جاده ای متعدد، هزينه های انسانی و مالی ناشی از معلوليت های به جا مانده از تصادفات جاده ای، جاده های ناايمن، آلودگی های زيست محيطی، افزايش اعتراضات و امتيازخواهی از طرف رانندگان بخش جاده‌ای و…، مشكلاتی است كه درنتيجه خودرومحور بودن كشور در حمل بار جاده‌ای، بر سر راه كشور قرار گرفته اند.

تیم شهردانش با رهبری آقای مهرداد تقی زاده (معاون اسبق حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی) با تجربه بالا و بهره گیری از تیم تخصصی خود به شرایط و وضع فعلی حمل بار در کشور کاملا مسلط بوده و به ارائه خدمات مشاوره در زمینه حل مشکلات و مسائل ترانزیت کشور به صورت فرابخشی می پردازد.

آنچه در این بخش مهم است و تخصص تیم ماست حل مسایل بصورت “فرابخشی” است در این راستا این تیم با مطالعات خود دریافت است هم اکنون 77 مشکل برای حل مسائل ترانزیت وجود دارد که می توان با شیوه های فرابخشی آن را مدیریت نمود و مسایل را کاهش داد.

ارائه خدمات مشاوره در حوزه لجستیک

تیم ما سابقه همکاری در تهیه سند آمایش مراکز لجستیک را دارا می‌باشد (مصوب شورای عالی هماهنگی ترابری سال 97)

سند آمایش مراکز لجستیک

در این راستا می‌توانید مصاحبه آقای تقی زاده با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص موضوع لجستیک را مطالعه فرمایید:

اصلاح ذهنیت اشتباه در جانمایی مراکز لجستیک

تیم شهردانش با بهره مندی از تجارب و دانش لازم در جانمایی مراکز لجستیک و تسلط کامل بر اسناد بالادستی و مسائل و چالش های موجود به ارائه خدمات مشاوره در این حوزه می پردازد

 
فعالیت های تیم شهردانش در زمینه لجستیک:
 
  • تهیه سند آمایش لجستیک در سال ۱۳۹۷ – وزارت راه و شهرسازی – معاونت حمل و نقل
  • مشاوره بر روی طرح جامع شهر صنعتی کاوه – سال ۱۳۹۹
  • برگزاری جلسات مشترک جهت تحلیل و بررسی لجستیک شرکت ایران‌خودرو – سال ۱۳۹۹
  • بازدید از شهر صنعتی البرز و ارائه پیشنهادات لجستیکی – سال ۱۴۰۰
– بررسی و تحلیل:
  • لجستیک آلمان (زیمنس موبیلیتی)
  • مرکز شهید رجایی با همکاری زیمنس موبیلیتی
 

تحلیل، مطالعه و مشاوره در حوزه حمل و نقل

روند خودرومحوری در ايران طی 10 سال اخير تشديد شده است!

می دانیم که روند خودرومحوری در 10 سال اخير تشديد شده است. این امر نه صرفاً در مورد شهرهای بزرگ و کلانشهر بلکه در مورد شهرهای متوسط و کوچک نیز صدق می کند؛ تقلید شهرهای کوچک و متوسط از شهرهای بزرگ و کلانشهر در توسعه معابر خودرویی یعنی به شهر بیمار تبدیل شدن، یعنی پیش به سوی ناپایداری و از بین بردن تاب آوری در شهر!

مطالعه مقاله تحلیل حمل و نقل مسافری درون شهری و برون شهری کشور که توسط تیم ما در مرکز پژوهش های مجلس انجام شد خالی از لطف نیست.

به این تصاویر توجه کنید

این تصاویر یکی از شهرهای متوسط ما در خطه شمالی است؛ نگاه صرفا کالبدی به شهر و تغییر مفهوم شهر از هویت و اجتماع به توسعه کالبدی و عبور و مرور مردم کنار هم با خودرو همان مساله ای است که امروزه شهرهای ما با آن درگیراند و شهر را بی مکانی بی هویت بدل نموده است.

حضور انبوه خودروها در محدوده مرکزی شهرها موجب می شود مدیران شهری برای حل مسایل شهری به توسعه معابر خودرویی روی بیاورند و این یعنی سقوط شهر!!!

نبود یکپارچگی حمل و نقل همگانی درون شهری و برون شهری و غیر واقعی بودن قیمت سوخت منجر گردیده است تا همواره سهم استفاده از خودرو شخصی در معابر درون شهری و برون شهری ما پیشتاز باشد که این امر منجر به افزایش آمار تصادفات رانندگی، آلودگی هوا و مسائل دیگر می گردد.

این امر فقط در زمینه حمل و نقل مسافری نیست،  بلکه در زمینه باری هم ما خودرومحورتر شده ایم و سهم استفاده از حمل و نقل پاک (ریلی) کم و از عملکرد ضعیفی برخوردار می باشد.

تیم شهردانش با دارا بودن سال ها تجربه در تمامی شقوق، باری و مسافری، درون و برون شهری و بین المللی و اطلاع از وضعیت موجود به ارائه راهکار برای برون رفت از چالش های حاضر می پردازد.

تیم شهردانش در سال 97 الی 99 به عنوان مشاوره حمل و نقل مرکز پژوهش های مجلس با ایجاد شورای تخصصی حمل و نقل به بررسی تمامی مسایل و راهکار پرداخته است

2 گزارش منتشر شده در مرکز پژوهش های مجلس:
گزارش تخصصی حمل و نقل درون شهری و برون شهری
گزارش تخصصی حمل و نقل بار و ترانزیت کشور

و همچنین در سال 99 به تحلیل وضعیت حمل و نقلی کشور طبق سیاست های کلی نظام به درخواست مجمع تشخیص مصلحت نظام پرداخته است.