میدان شهرداری رشت یا میدان Sol مادرید؟!

رشت یا مادرید؟!

ممکن است بین این دو شهر وجه تمایز زیادی وجود داشته باشد؛ اما با قدم زدن در میدان شهرداری رشت می توان اشتراکات زیادی بین این میدان و میدان Sol  واقع در هسته مرکزی شهر مادرید یافت.

پیرو سفری که در سال 2017 (1396) برای حضور در کنفرانس Next Station (ایستگاه آینده) به شهر مادرید داشتم، در زمانی اندک، موفق به بازدید دو عرصه شهری به نام‌های میدان Sol و Plaza mayor شدم.

جو سرزنده و پرشور این دو عرصه شهری که در کنار هم واقع شده بودند بسیار شگفت انگیز بود، خیابان های منتهی به این دو عرصه شهری، به روی خودرو مسدود و برای رفت و آمد انسان بصورت پیاده و دوچرخه فراهم گشته بود، برگزاری رویدادهای متعدد شهری، موسیقی و … منجر به حضور انبوهی از شهروندان و گردشگران در این مکان شده بود؛ اکنون پس از گذشت 6 سال و قدم زدن در میدان شهرداری رشت همان تجربه و حس خوب تداعی شد و نگارنده را برای نوشتن این مقاله ترغیب نمود.

در ادامه ی این مقاله به مقایسه میدان شهرداری رشت و میدان Sol مادرید به عنوان یکی از موفق ترین نمونه های جهانی خواهیم پرداخت:

میدان شهرداری رشت:

میدان شهرداری رشت

میدان Sol مادرید:

میدان سول مادرید

  مزیت‌های مشابه:

1. حضور اقشار وسیع جامعه در میدان:

این امر یکی از مهم ترین مولفه های فضاهای عمومی شهری اند؛ آنجا که طیف وسیعی از اجتماع در فضای عمومی شهر گرد هم بیاید، اجتماع قدرت می یابد و جامعه از گسست، انزوای اجتماعی و بی اعتنایی مدنی نجات می باید.

 

2. برگزاری نمایش و رویدادهای شهری

رویدادها و دورهمی های شهری یکی از جذاب ترین بخش های یک فضای عمومی شهری است، بی شک انسان موجودی است اجتماعی، که در دل اجتماع نیز استعدادهایش شکوفا شده و این امر توسعه یک جامعه را در پی دارد.

 

3. المان های جذاب شهری، با هویت و معنادار

المان های هویت دار همچون تندیس ها و سردیس ها، انسان را از فضای کنونی به دل تاریخ می کشاند؛ آنجاست که مکان قابلیت توقف حال و مرور تاریخ را برای گردشگر دارد، المان های هویت دار منجر به عمیق نمودن و درک هویت جامعه و افزایش تعلق خاطر سرزمینی را در پی دارند.

 

4. خیابان های پیاده منتهی به میدان

آنچه بسیار اهمیت دارد، جریان مسیر پیاده از خیابان های منتهی به میدان است؛ این امر منجر به تسهیل جریان آمد و شد پیاده و یکپارچگی مسیر دارد، بهره گیری از جداره این مسیرهای پیاده به نفع خرده فروشی های جذاب پیاده، یک برگ برنده است.

 

5. حضور انبوهی از مردم

شاید در نگاه اول، تزریق جمعیت در دل یک نقطه از شهر عواقب منفی ای را به همراه داشته باشد؛ بطور مثال در میدان در شهر رشت که عموماً با بارگزاری های کالبدی جایی برای قدم زدن مردمان شهر نمانده، میدان شهرداری تنها گزینه و تنها پاتوق شهری برای کودکان و جوانان و سالمندان باشد.

این امر نشان می دهد، تقاضاهای بالایی از سوی شهروندان و کشش خاصی برای گردشگران سایر شهرها نیز وجود دارد که تأکید می گردد اینگونه فضاها در شهر مجدد خلق شوند تا جمعیت به تعادل برسد؛ بطور کلی حضور انبوهی از جمعیت از سوی مردم در دل عرصه های شهری یک خصیصه مشترک است.

 

6. استفاده از مد دوچرخه در دل میدان

یکی از مهم ترین مسائل در میدان های شهری امکان دسترسی به دوچرخه می باشد، در دل میدان شهرداری رشت تعداد زیادی از مسافران با دوچرخه به این مسیر آمده بودند و این امر نشان دهنده استقبال شهروندان از توسعه مسیرهای دوچرخه در دل شهر است.

 

7. پخش موسیقی خیابانی 

موسیقی های خیابانی و ارائه هرگونه هنر (در غالب هنجارهای جامعه) امری است ضروری؛ خوشبختانه طی سالیان گذشته استقبال از موسیقی های خیابانی بصورت پرشور در دل شهرهای ما نیز دیده می شود.

 

8. وجود خرده فروشی های جذاب و متنوع

فضاهای شهری منجر به قوت بخشیدن اقتصاد محله و چه بسا شهر می شوند، با برداشت های میدانی و صحبت با کسبه این میدان مشخص می گردد که رضایت نسبی برای این قشر در دل میدان شهرداری رشت ایجاد شده و این امر نکته بسیار مهمی است.

 

 

یک اختلاف مهم بین میدان شهرداری رشت و میدان Sol مادرید:

آنچه تاکنون بیان شد مزیت های مشترک میدان شهرداری رشت و میدان Sol مادرید بوده است، یکی از تفاوتهای شاخصی که بین میدان رشت و مادرید وجود داشت، “اتصال میدان به حمل و نقل همگانی انبوه بر” می باشد، اگر چه شهر رشت به شبکه ریلی درون شهری مجهز نمی باشد؛ اما وجود اتوبوس و یا مینی بوس هایی در حد feeder (تعذیه کننده) تا مراکز اصلی شهر امری است مهم و ضروری!

در این راستا شهرداری رشت اقدام به تعبیه پارکینگ ها متمرکز و ایستگاه تاکسی (حمل و نقل نیمه عمومی) نموده است؛ که باید بدانیم پارکینگ محرک استفاده از خودرو در شهر می باشد و نتیجه ای جز مسدود نمودن مسیر های منتهی به میدان شهرداری رشت توسط خودرو ندارد.

 

میدان سول مادرید

نتیجه گیری:

پر واضح است که توسعه مسیرهای پیاده و میدان گاه های شهری یکی از سخت ترین امور در مدیریت شهری می باشد، زیرا گرفتن خودرو از انسان راحت طلب امروز پر چالش است؛ اما با بررسی نمونه های مشابه می توان دریافت که هر کنشی در دل شهر ابتدا مخالفین زیادی از سوی جامعه مدنی به خود می بیند ولی با صبر و شکیبایی و شناخت و تحلیل جامعه شهری می توان شهروندان را به مدافعی سرسخت تبدیل نمود.

در بسیاری از نمونه های مشابه، مطالبات عمومی و مردمی منجر می شود تا مدیران شهری به فکر جمع کردن میدان های شهری و باز پس دادن آن به خودرو می افتند؛ که امر نشان دهنده شناخت ضعیف مدیران ذینفع از جامعه شهری و اجتماعات محلی خود می باشد.

آری انسان در دل شهر معنی می یابد نه در دل قوطی های آهنی به نام خودرو!

 

این پست چقدر برایتان مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین امتیازات 3 / 5. تعداد آرا: 4

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

2 دیدگاه برای “میدان شهرداری رشت یا میدان Sol مادرید؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت | ورود
شماره موبایل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد