درباره تیم شهردانش

در حال حاضر شهردانش دارای کادر 36 نفری از متخصصین می‌باشد

در این بخش صرفا کادر مدیریتی را معرفی می‌نماییم

مهرداد تقی زاده

بنیان‌گذار گروه مشاوره مدیریت شهردانش

مهرداد تقی زاده

مهرداد تقی زاده بهجتی، دانش‌آموخته رشته مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف، بنیان‌گذار گروه مشاوره مدیریت شهردانش، از مدیران پیشرو کشور در امور تحولی و تغییر نگرش بوده است که در حوزه مدیریت و مشاوره با سابقه ای بیش از ۲۰ سال فعالیت مستمر به شهرت رسیده است. او سابقه مدیرعاملی در پنج شرکت بزرگ هم‌چون “اولین مدیرعامل شرکت رجا” را در کارنامه خود داشته و به عنوان عضو هیات مدیره در بیش از ۱۰ شرکت دولتی و خصوصی فعالیت نموده است‌.

قبل از اینکه به عنوان بنیان‌گذار گروه مشاوره مدیریت شهردانش فعالیت کند، مهرداد تقی زاده به عنوان معاون حمل و نقل شهردار تهران و وزارت راه و شهرسازی نیز خدمت کرده است. همچنین، او به عنوان مشاور مدیریت در بیش از ۱۶۰ پروژه مختلف در داخل و خارج از کشور مشغول به کار بوده است.

با توجه به سابقه و تجربه‌ای که مهرداد تقی زاده در طول حرفه‌ی خود به دست آورده است، او به یکی از مشاوران برجسته و مورد اعتماد در حوزه مدیریت خصوصا مدیریت حمل و نقل تبدیل شده است. در کنار فعالیت‌های کاری، او به عنوان سخنران و نویسنده نیز مشغول به فعالیت است و در این زمینه نیز توانسته است موفقیت‌های چشمگیری را به دست آورده و در جامعه مدیران و مشاوران معتبری شناخته شود.
مهرداد تقی زاده تاکنون بیش از ۱۰ اتاق فکر تخصصی با نتایج چشمگیر در کشور ایجاد کرده و همچنین مدیران جوان و خوش فکر زیادی زیر نظر ایشان کسب تجربه نموده و هم‌اکنون دارای کسب و کار خاص خود در داخل و خارج از کشور هستند.

 

 

نمایش بیشتر کمتر

مرضیه باریکانی

مدیر گروه شهری

MarzyieBarikani
مرضیه باریکانی، مدیر گروه “مدیریت شهری” شهردانش، کارشناس برنامه‌ریزی اجتماعی دانشگاه علامه‌طباطبایی و کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری از دانشگاه آزاد اسلامی است، عمده تجربه و تخصص وی پیرامون “انسان‌محوری در شهر” و ” توسعه شهر و منطقه بر مبنای حمل و نقل همگانی” بوده و طی سال‌های ۹۳ الی ۹۸ در شرکت راه‌آهن و وزارت راه و شهرسازی فعالیت نموده است‌. وی قریب به ۱۰ سال سابقه در زمینه مشاوره در طرح‌های شهری و حمل و نقلی دارد، او به عنوان سرپرست سابق دفتر ارزیابی های اقتصادی و بهره وری حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی و مشاور شهرسازی معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی، خصوصا در حوزه تغییر نگرش مدیریت شهری و حمل و نقل در سطح کشور نقش مهمی ایفا کرده است. 
مرضیه باریکانی توانایی مدیریت پروژه‌های متعدد را دارد و با توجه به تخصصش در حوزه شهر، می‌تواند به عنوان یک مشاور و مدرس حرفه‌ای در زمینه توسعه و بهبود شهرهای کشور باشد.
 
باریکانی همچنین سابقه فعالیت در پروژه‌های بهبود منابع انسانی در شرکت‌های دولتی را دارا می‌باشد.
 
 
نمایش بیشتر کمتر

مهدی اشرفی

مدیر نقشه راه ترانزیت

مهدی اشرفی

دکتر مهدی اشرفی حبیب آبادی فارغ التحصیل دکتری تخصصی رشته مهندسی صنایع از دانشگاه تربیت مدرس می باشد، او یکی از متخصصان و فعالان در حوزه حمل و نقل و ترانزیت بوده و علاوه بر سوابق اجرایی در بخش خصوصی، در جایگاه مدیرعامل و عضو هییت مدیره و مدیر پروژه های متعدد در زمینه مهندسی صنایع، مدیرکل دفتر تجاری سازی و امور تشکل ها در وزارت راه و شهرسازی، مشاور معاونت حمل و نقل وزارت راه و عضو پروژه تحول سازمانی شرکت راه آهن بوده است؛ وی همچنین با عضویت در کارگروه ها و شوراهای تخصصی متعدد در حوزه حمل و نقل در این زمینه صاحبنظر می باشد. عمده تخصص او در حوزه حمل و نقل بین الملل، ترانزیت و لجستیک می باشد. مهدی اشرفی علاوه بر تدریس و برگزاری کارگاه های آمورشی متعدد دارای مقالات متعدد و کتابی تحت عنوان ” تغيير فرايندهاي كسب و كار” می باشد.

 

 

نمایش بیشتر کمتر

سید رضا حسینی لاهیجی

مدیر برندینگ شهری

رضا لاهیجی
سید رضا حسینی لاهیجی متولد 1342 تهران. دانش آموخته طراحی صنعتی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران.
 عضو هیئت موسس انجمن هنرهای زیبا و انجمن تخصصی طراحی صنعتی و مشاور شرکتهای خصوصی و دولتی در حوزه های مختلف مدیریت شهری، زیباسازی و طراحی محیطی.
 
او با سی سال سابقه کار، تجربه تدریس دانشگاهی مرتبط با طراحی، برندینگ و زیبایی شناسی را در کارنامه خود دارد.
 
از سال 95 گروه مطالعات طراحی ایرانی را بوجود آورده که با استقبال کشورها و مراکز بین المللی روبرو شده است. مانند دو سخنرانی در شهرهای فلورانس و اسپانتینی ایتالیا.. و جلب توجه مدیر آموزش سازمان ملل در حوزه خاورمیانه که برای آگاهی از این حرکت بزرگ و ملی به ایران سفر کرد تا در جریان موضوع طراحی ایرانی قرار گیرد.
جشنواره طراحی ایرانی گامی مهم در راستای همین حرکت بود.
 
 
نمایش بیشتر کمتر

حسن عبدی خجسته

مدیر مطالعات امکان‌سنجی اقتصادی

حسن عبدی خجسته
حسن عبدی خجسته کارشناس معماری و کارشناس ارشد مدیریت ساخته ها است. ایشان عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان و یکی از فعالان صنفی حوزه مهندسی ساختمان بوده و به عنوان عضو هیأت مدیره و دبیر انجمن صنفی مهندسان معمار و شهرساز استان البرز مشغول به فعالیت است. آقای عبدی خجسته دارای سابقه بیش از 15 سال در زمینه طراحی، نظارت و اجرای ساختمان، در شرکت های متعدد مشاور ساختمانی، نهادهای عمومی و بخش خصوصی فعال بوده است. علاوه براین، تهیه طرح توجیه اقتصادی پروژه های ساختمانی، امور قراداد ها، بازنگری و تدوین شیوه نامه و آیین نامه های تخصصی و پیاده سازی امور تخصصی با رویکرد فرآیندگرایی از سایر تخصص های وی می باشد.
 
 
 
ایشان در حوزه مدیریت ساخته ها، بازرسی، نگهداری و تعمیرات ساختمان و به طور کلی زیرسیستم های مربوط به دوره بهره برداری از پروژه های ساختمانی سابقه تحقیق و تدریس داشته و دارای مقالات داخلی و بین المللی است.
 
مهندس عبدی خجسته همچنین عضو کانون کارشناسان رسمی دادگستری بوده و به عنوان کارشناس رسمی دادگستری در رشته معماری داخلی و تزئینات مشغول به فعالیت است.
 
 
نمایش بیشتر کمتر

مجید امینی

مدیر حمل و نقل و لجستیک

مجید امینی

مجید امینی از متخصصان حوزه حمل و نقل و لجستیک و تحصیلات او در رشته مهندسی صنایع مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد، اهم فعالیت او در اتاق‌های فکر تخصصی، امور حمل و نقل، لجستیک و ترانزیت، افزایش سهم ریلی از بندر در شرکت راه آهن و وزارت راه و شهرسازی بوده است.
همچنین وی در زمینه حمل و نقل درون شهری نیز دارای تجارب است، طی سالیان گذشته با تیم شهردانش در حوزه های متعددی چون تحلیل وضعیت مالی و بودجه شهرداری ها، بهبود فرآیندها، توسعه منابع انسانی نیز همکاری داشته است.

 

 

نمایش بیشتر کمتر

احمد تقی پور

صاحب‌نظر TOD
احمد تقی پور
احمد تقی پور دانش‌آموخته شهرسازی در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه هنرهای زیبا می باشد و مدتی کوتاه در کشور ژاپن دوره برنامه‌ریزی شهری را گذرانده است.
او با فعالیت در سازمان برنامه و بودجه از سال‌های ۵۰ الی ۷۰ بعنوان کارشناس ارشد فنی مسئول طرح‌های جامع، تفصیلی و حمل و نقلی و همچنین با حفظ سمت نماینده سازمان برنامه و بودجه در شورای‌عالی شهرسازی و معماری بوده است.
در بخش خصوصی نیز فعالیت های وی در شرکت مهندسین مشاور پژوهش‌های ساختمانی ایران از سال ۷۰ ادامه می یابد که به شرح زیر است:
۱. مدیر مطالعات و برنامه‌ریزی شهری
۲. مدیر پروژه‌های طرح های مرتبط شهری و حمل و نقلی شامل:
. مطالعات خطوط ۲ و ۳ و ۴ قطار شهری از مطالعات پایه تا فاز پیشرفته
. مطالعات طرح جامع ایستگاه راه آهن مشهد
. مطالعات طرح تفصیلی ایستگاه راه آهن مشهد
. مطالعات TOD در خطوط ۱ و ۲و ۳ و ۴ قطار شهری مشهد
. مطالعات احداث ترمینال چندمنظوره در غرب و شرق مشهد در تعامل با ۳ خطوط ریلی و سایر مدهای حمل و نقلی
. مطالعات روسازی قطار گرگان – مشهد
طرح جامع منطقه گردشگری ذراس واقع در آبگیر سد کارون ۳
. مطالعات طرح جامع فرودگاه بندرعباس
. مدیر طرح مطالعات طرح جامع ۳۰ ایستگاه راه آهن شامل مطالعات شهرسازی و TOD 
 
وی از سال‌های ۹۴ تا ۹۷ رئیس هیئت مدیره شرکت پژوهش‌های ساختمانی و از سال ۹۷ تا ۱۴۰۱ مدیرعامل آن شرکت بود.
 
هم‌اکنون ایشان با تیم شهردانش همکاری دارند.
نمایش بیشتر کمتر

سعید اردستانی

مدیر سایت شهردانش
سعید اردستانی
سعید اردستانی برنامه‌ریز، مجری و ناظر بر تولید محتوای تخصصی به بهبود کیفیت محتوای تخصصی در بازار کار حرفه‌ای با ارائه راهکارهای نوآورانه موسسات کمک می‌کند.
 
 او به عنوان مدیر سایت شهردانش با بهبود پلتفرم آنلاین این مجموعه منجر به تلفیق تخصص و برندسازی و بازاریابی در این راستا شده است.
 
 
نمایش بیشتر کمتر